Vyskúšajte kvalitu Tork - úsporné systémy na utieranie a čistenie

Tradičným riešením pre upratovanie, čistenie, leštenie a utieranie sú handry a v poslednej dobe aj prenajímané textilné utierky. Hoci ich obstarávacia cena sa môže zdať výhodná, celkové náklady na ich používanie môžu rapídne narásť. Hlavným dôvodom je, že textilné utierky nie sú špecificky určené na upratovanie. Modernou a úspornou variantou sú netkané textílie, ktoré sú vyvinuté pre konkrétnu funkciu. Vo výskume, ktorý uskutočnil švédsky výskumný ústav, sa presne ukázali výhody netkaných textílií. Celkové náklady na ich prevádzku sú výrazne nižšie ako u handier a prenajímaných utierok.

• Až o 41 % menej riedidla*: netkané textílie vyžadujú podstatne menej nákladných chemikálií oproti čisteniu s handrami a prenajímanými utierkami.

• Až o 35 % menej času*: výkonnosť netkanej textílie umožňuje ďaleko rýchlejšie čistenie a utieranie 

• Až o 31 % menej úsilia*: Netkané textílie vyžadujú podstatne menej úsilia na vykonanie tej istej práce

• Až o 80 % menej odpadu a menšie manipulačné náklady*: netkané textílie vážia menej a zaberajú menej miesta než handry, sú efektívnejšie pre manipuláciu a transport.

• Zaberajú menej miesta pri preprave a skladovaní*: handry zaberú až 4,5krát viac priestoru ako netkané textílie. 

Testovanie prebehlo vo Švédsku vo výskumnom ústave Swerea Research Institute v roku 2014. Test 1: Odstránenie farby po 4 minútach od nanesenia na kovový povrch 60 x 90 cm, s pomocou rozpúšťadla (alkoholová báza).  Test 2: Odstránenie zmesi 10 g zmesi asfaltu 2/3 a 1/3 tuku za 1 hodinu po nanesení z povrchu kovu 60 x 90 cm, s pomocou odmasťovacieho prostriedku, CRC odmasťovadla na brzdy.

Tork  je jednotka v priemyselnom utieraní a čistení v Európe

Používate na čistenie a leštenie stále drahé a neefektívne handry? Vyskúšajte, či vám nebudú viac vyhovovať netkané textilné utierky Tork. Zistite, prečo je Tork jednotkou v Európe - kontaktujte obchodný tím Tork či niektorého z distribučných partnerov Tork v Slovenskej republike.

Ísť späť

© 2024 Všetky práva vyhradené pre Awyn s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.